اجرای نمای مدرن و معماری خاص با جی آر سی و کامپوزیت های سیمانی و فروسیمانی 

امروزه توجه معماران و مهندسان ساختمان به ایجاد فرم های سیال ، هندسه های خاص و نامنظم و فرم های پارامتریک و فراکتالی بیش از پیش معطوف شده است . فرم هایی که در صورت اجرای اصولی به آثار ماندگار و بی بدیل در صنعت جی آر سی تبدیل خواهند شد .

از معماران فقید معاصر که با ایجاد فرم های های سیال منحصربفرد آثار بی بدیلی در سبک دیکانتستراکشن معماری مدرن در سراسر دنیا بجای گذاشته است.
الگو بردارب معماران ایرانی از سبک معماری زاحاحدید ، مهندسان ساختمان را براین داشته است تا جهت ساخت و اجرای این پروژه های خاص از مصالح و فناوری نوین در صنعت ساختمان بهره گیرند.

همیشه در پروژه های خاص انتخاب روش های ساخت و اجرا از مهمترین چالش های تیم مهندسین مشاور و پیمانکاران می باشد. از آنجا که در این سبک معماری ، تکنولوژی ساختمان مهمترین اصل در موفقیت می باشد ، می بایست دانش فنی مصالح و فناوری ساختمان به روز باشد. مهندسین با مطالعه موردی ، تحقیق و پژوهش ، جمع آوری اسناد ، به مهندسی ومدیریت ساخت این نوع خاص پروژه ها بپردازند.
اصل موفقیت در اجرای پروژه های خاص معماری بهره گیری از یک تیم مشاوره مهندسی جی آر سی و مدیریت طرح و ساخت جی آر سی می باشد. توانمندی های این مجموعه در تسلط بر روند طراحی ساختاری ، معماری کاربردی ، سازه و مدل سازی های ویژه معماری و سازه ، انتخاب قالب های خاص و روش های ساخت و تولید و روشهای نصب و اجرا ، کیفیت اجرای پروژه را تضمین خواهد نمود.

مطالعه کنید
چرا پروژه های GFRC به مشاور نیاز دارند ؟

انتخاب روش های ساخت و اجرای نماهای خاص و پروژه های خاص معماری به دانش مهندسی متکی می باشد . یکی از مصالحی که اخیرا در صنعت ساختمان به عنوان یک مصالح نوین مطرح شده است ،بتن مسلح به الیاف شیشه GFRC (جی اف آر سی) می باشد که مخفف Glass Fiber Reinforced Concrete می باشد .

GRC نوعی کامپوزیت سیمانی تقویت شده با الیاف شیشه مقاوم دربرابر قلیا می باشد. GRC در بین مهندسان ساختمان به بتن معماری معروف است ،زیرا قابلیت ساخت فرم ها نامحدود می باشد ، تنوع در رنگ و بافت دلخواه معماران را به استفاده از این مصالح علاقمند نموده است .

طیف کاربردی وسیع جی آر سی در ساختمان توجه سازندگان را به کاربرد این مصالح در ساختمان ها را جلب نموده است. GFRC در نمای ساختمان به عنوان قطعات پوششی نما ،سازه ، تابشگیر ،لوور و … بیشترین کاربرد را دارد .

یکی دیگر از مصالح نوین که در ساخت فرم های سیال و کرو در معماری دیکانتستراکشن ظهور یافته است ، کامپوزیت های سیمانی تقویت شده با منسوج یا TRC می باشد .

مزیت این سیستم در اجرای فرم های خاص با توجه به نوع تقویت و اجرا نسبت به GFRC عدم محدودیت در ساخت فرم های پارامتریک و دیجیتال در هندسه های غیر منظم می باشد . ساخت گنبدهای با فرم آزاد ، مواج و غیر متعارف و یا ساخت پوسته های خاص بتنی نازک که عمدتا در معماری زاها حدید وجود دارد با کامپوزیت های سیمانی TRC بدون محدودیت ساخته می شود .

دانش فنی TRC همانند GRC متکی بر تحقیق و پژوهش های گسترده ی آکادمیک و کاربردی می باشد. مشاوره مهندسی جی آر سی با برخورداری از یک تیم متخصص و حرفه ای در مدیریت طرح و ساخت پروژه های خاص معماری ، مصالح نوین از جمله GFRC و بتن پیش ساخته و کامپوزیت های سیمانی و امکانات ساخت در یکی از معتبرترین مجتمع های تحقیقاتی تولیدی بتن کشور در خدمت معماران و مهندسان و کارفرمایان محترم کشور می باشد .

امتیاز شما برای ما مهم است